Problemy w związku mogą mieć różne źródła. Może to być notoryczne nadużywanie zaufania, zła komunikacja lub brak odczuwania przyjemności seksualnej. Jeżeli chcesz mieć szczęśliwy związek musisz umieć rozwiązać problemy, które Was dotknęły.

Rozmawiajcie ze sobą

Źródłem problemów staje się każde niedomówienie. Jeżeli nie będziemy rozmawiać o swoich uczuciach, lękach oraz rozterkach będziemy się oddalać od bliskiej osoby.

Rozmowa potrafi rozwiązać wiele problemów nawet tych, które są powodowane przez poważniejsze przyczyny. Dojrzały związek to taki, w którym poza ogniem i namiętnością jest też partnerstwo oraz przyjaźń. Je będziemy budować przez wzajemne poznawanie się oraz rozmowy.

Również bardzo ważne są rozmowy na temat seksu. Musisz być pewny jakie druga połówka ma potrzeby, czy lubi delikatne stosunki, czy eksperymentować np. poprzez akcesoria BDSM w łóżku.

Wzajemne zrozumienie jest najważniejsze w związku. Trudności związane z komunikacją muszą być rozwiązywane ponieważ zamiecenie ich pod dywan nie sprawi, że znikną.

Szanujecie swoje grancie

Wyznaczanie granic w związku daje poczucie bezpieczeństwa. Respektowanie ich jest podstawą, którą powinien mieć zdrowy związek.

Każdy z nas ma inne granice i decydując się na życie u boku drugiej osoby musimy mieć ich świadomość. Wzajemne oczekiwania co do pożycia mogą na tym etapie zderzyć się z rzeczywistością, ale warto o nich mówić żeby nie skrzywdzić bliskiego.

Jeżeli będziemy ukrywać to co jest dla nas nieprzyjemne, w którymś momencie złe doświadczenia przemienią się w źródło nieporozumień i obie strony zaczną cierpieć.

Część z granic zawsze może zostać przesunięta, ale nigdy nie może to się odbywać pod przymusem. Niekiedy wystarczy więcej poświęconego czasu bądź pokazanie zrozumienia żeby zniknęły blokujące drugą osobę bariery.

Nowe doświadczenia rozpalą relację

Nowości w naszym związku nie dopuszczą do uczucia nudy. Stagnacja dla części osób jest bardzo destrukcyjna. Każda nowość lub kolejne doświadczenie wpływa na rozwijanie się więzi i jej wzmacnianie.

To nie powinien być jedyny sposób na rozwiązywanie problemów, ale na pewno odświeżenie intensywności relacji będzie pomocne.

Wyjedźcie w dwójkę w całkiem nowe miejsce, zdecydujcie się na coś czego nigdy nie robiliście. Ale również wnieście nowości do swojego życia seksualnego.

Może to być erotyczny pokaz dla partnera. Urządź gorący spektakl używając do tego zabawek jak np. dildo z przyssawką lub sztuczne penisy.

Nowości w związku dają radość oraz podbudowują uczucie.

Każdy problem w waszym związku rozwiążecie jeżeli będziecie pamiętali o wzajemnym szacunku, zrozumieniu oraz nie będziecie ustawać w tym żeby pracować nad relacją.