Ogólnie, panowie będący w stałym związku radzą sobie w życiu lepiej, aniżeli ci, jacy są sami. Może się wydawać, iż w pojedynkę idzie nam dość dobrze, lecz jednakże wolą być z kimś. Lubią być kochani, chociażby gdy to wrażenie czasem śmiertelnie ich trwoży. To prawda, iż czasem niezwykle obawiają się bliskości, lecz pomimo to, większość mężczyzn szuka bliskich związków, zamiast decydować się na samotność.

Cechy doskonałej kobiety

Czego poszukują panowie? Samotny mężczyzna poszukuje przede wszystkim kobiety, jaką charakteryzują: cierpliwość, uczuciowość, wrażliwość (na ich kłopoty), czułość, opiekuńczość, gospodarność. Największą słabością panów jest ich nadmierna miłość własna, uczulenie na krytykę, uczulenie na przekazywanie słabości, więc przyszła partnerka winna być na to przygotowana. Związek z Narcyzem jest rzeczywiście ciężki. Chociaż niewątpliwie niewielu panów jest prawdziwymi narcyzami.

Uczucie seksualnej bliskości

Panowie oraz panie łączą się w komunikacji oraz w seksie, jednakże ogólnie kobiety czują większą relację dzięki komunikacji werbalnej, natomiast panowie – dzięki współżyciu. Czy to znaczy, iż, aby czuć bliskość, panowie muszą uprawiać z partnerkami seks codziennie, najlepiej po parę razy? Nie. Panowie niejednokrotnie tworzą relację poprzez współczynniki płciowej gotowości w odpowiednim stopniu, jak poprzez stosunek sam w sobie. Panowie niejednokrotnie proponują stosunek, aby upewnić się, iż kobieta jest nadal dostępna. Gdy zatem on dotyka jej w łóżku oraz zaczyna zbliżenie, chociażby gotowość do objęcia go bądź pocałunku może starczyć, aby poczuł się kochany.

Zrozumienie

Mężczyźni są wzrokowcami, więc tak często zdarza się im na ulicy oglądać za pięknymi kobietami. Czasem robią to chociażby w naszej obecności. Nie musi to jednakże zupełnie znaczyć, iż już nas nie kochają lub że poszukują sobie innej (z zasady tak właśnie interpretujemy ich spojrzenia rzucane w stronę kobiet). Oni po prostu kochają czasem spojrzeć na piękne ciała oraz nie jesteśmy w stanie tego zmienić – taka już ich męska natura.