Fetysze to bodźce, które prowadzą do podniecenia i dają maksymalną przyjemność podczas seksu, co oznacza, że skoro są związane z seksem to powinny się z nim kojarzyć, ale nie zawsze tak jest, są fetysze, które pobudzają seksualnie, ale większości ludziom nie kojarzą się z seksem w żadnej postaci.

Pierwszym przykładem takiego fetyszu jest autoginefilia. Seks kojarzy się z kontaktem fizycznym w zasadzie bez niego nie ma mowy o seksie, większość osób sobie tego nie wyobraża, jak się podniecić nie dotykając drugiej osoby. Jednak okazuje się, że są fetysze, gdzie jest to możliwe. Wspomniany fetysz polega na wyobrażaniu sobie, że jest się kobietą i w ten sposób spełnia się seksualnie. Zero kontaktu z czymkolwiek wystarczy sama wyobraźnia, dla większości osób seks bez dotykania nawet w najmniejszej postaci jest niemożliwy, a jak się okazuje czasami wystarczy sama wyobraźnia. Fetysz ten posiadają tylko mężczyźni.  

Klizmafilia w tym przypadku kontakt fizyczny jak najbardziej występuje, ale większość osób wolałaby takiego kontaktu uniknąć,  a na pewno nie jest on kojarzony z przyjemnością. W przypadku tego fetyszu podniecenie następuje poprzez lewatywę, dla większości osób lewatywa to ostateczność stosowana gdy nie ma innego wyjścia, ale jak widać dla niektórych jest to sposób na podniecenie, chociaż na pewno nie można powiedzieć, że lewatywa kojarzy się z seksem.

Ostatnim przykładem fetyszu, który raczej nie kojarzy się z seksem jest endytofilia, czyli seks, gdzie podczas stosunku partner pozostaje ubrany. Wydaje się, że seks i nagość są ściśle powiązane. Podczas seksu partnerzy zazwyczaj są nadzy, ale jak się okazuje niektórym nagość może przeszkadzać i przez nią nie osiągną maksymalnej satysfakcji seksualnej, tylko ubrany partner jest dla nich drogą do pełnego podniecenia, co dla wielu ludzi z seksem nie ma nic wspólnego.

Seks to szerokie pojęcie i jak widać dzięki między innymi fetyszom może przyjmować najróżniejsze formy. Ludzie są bardzo różni i mają różne upodobania także w seksie i trzy powyższe fetysze są tego doskonałym przykładem.