Choć masa ekspertów mocno odradza wchodzenie w tego typu układ, to przyjaźń z bonusem może nie być taka zła. Jest kilka grup osób, które mogą na niej skorzystać, jeśli są wystarczająco odporne psychicznie i obie strony dokładnie wiedzą, na co się zgadzają. Świadome i uczciwe wejście w taką relację umożliwia rozładowanie swojego napięcia, odstresowanie się i znalezienie bliskości bez konieczności zawierania stałego związku.

Osoby, które nie mają czasu na związek

Wiele osób nie chce angażować się w związki ze względu na czas, jaki trzeba w tym celu przeznaczyć. Przyjaciel z bonusem pozwala w pełni go zaoszczędzić, a jednocześnie spełnić swoja potrzeby na tle seksualnym. Warto zaznaczyć, że w takim układzie związek nie jest całkiem wykluczony, można czekać w ten sposób, aż obie strony uporządkują swoje życie i wtedy mocniej zaangażować się w prawdziwą relację. Nie jest to jednak obowiązkowe podejście, równie dobrze można sypiać z kimś, z kim w ogóle nie chce się w przyszłości wiązać, jeśli ta druga osoba nie ma z tym najmniejszego problemu.

Osoby po ciężkim rozstaniu

Rozstanie nie wyklucza tego, że ktoś dalej ma swoje potrzeby seksualne. Bardzo często po burzliwym zakończeniu związku nie chce się od razu wiązać z kimś nowym, dlatego w takim układzie przyjaciel z bonusem może okazać się dobrym rozwiązaniem. Jak zwykle się zdarza, w tym wypadku jest jeden haczyk. Wielu mężczyzn i wiele kobiet byłoby w stanie wejść w taką relację z nadzieją, że kiedy tylko druga osoba już się otrząśnie, to stworzy z nimi związek. To się nigdy nie uda. Jeśli jesteś odskocznią i próbą zapomnienia, do końca życia będziesz kojarzyć się tej osobie z rozstaniem, a w takich warunkach nie da się zbudować porządnego związku.

Młode osoby bojące się zobowiązań

Strach przed zobowiązaniami nie jest dobry i należy z nim walczyć, ale dla takich osób relacja przyjaciela z bonusami może okazać się bardzo atrakcyjna. Nie trzeba się z nikim wiązać, dbać o dobre relacje i emocje, angażować się. Dla kogoś, kto woli cały czas być wolny i niczym nie ograniczony, znalezienie dla siebie osoby, z którą łączyłby go tylko seks, jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Jednak wchodzenie w taką relację z kimś unikającym zobowiązań może bardzo źle się skończyć, bo będzie miał tendencję do roszczeń, awantur i stawiania wymagań, a właśnie od tego taki układ powinien być zupełnie wolny.