Seks kojarzy się z przyjemnością, a wspomnianą przyjemność daje obcowanie z innym człowiekiem, zapewne większość osób tak wyobraża sobie seks. Jednak ludzie są różni i mają różne upodobania także seksualne, dlatego na liście fetyszy znajdują się również takie, gdzie drugi człowiek wcale nie jest potrzebny, a można zaliczyć do nich.:

5 fetyszy w których drugi człowiek nie jest potrzebny:

1. Reptilofilia – tutaj człowieka zastępuje jaszczurka. Nie jest do końca jasne dlaczego akurat jaszczurka, tak samo jak nie jest określony konkretny gatunek jaszczurki. Fetysz polega na obcowaniu z jaszczurkami, ale głównie na ich lizaniu, być może to jest właśnie powód trzymania przez niektórych ludzi w domu jaszczurek.

2. Xylofilia – jest to pociąg seksualny do drewnianych przedmiotów, ogólnie wszystkiego co jest drewniane. Drewniane rzeczy zastępujące innego człowieka w seksie może brzmieć dziwnie, ale taki jest wybór niektórych ludzi, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, bo każdy lubi co innego.

3. Formikofilia – fetysz, który wielu obrzydza, ale też niektórych podnieca. Opisywany fetysz, to rodzaj zoofilii, a konkretnie pociąg seksualny do owadów. Ludzie z tym fetyszem lubią, gdy robaki pełzają im po ciele łącznie z okolicami krocza. Karaluchy i inne w oczach ludzi obrzydliwe owady mogą być powodem pobudzenia seksualnego.

4. Katoptronofilia – w przypadku tego fetyszu nie jest potrzebny nikt oprócz samego siebie i lustra, ponieważ pobudzenie seksualne wywołuje własne odbicie w lustrze. Stać i podziwiać swoje odbicie zamiast uprawiać seks z drugą osobą, to na pewno dla wielu wydaje się dziwne, a nawet szokujące, ale takie są właśnie fetysze nieprzewidywalne i różne, a jak ktoś lubi taką formę seksu to jego indywidualna sprawa.

5. Arachnefilia – Można go porównać do fetyszu z punktu trzeciego, ponieważ w wielu ludziach szczególnie kobietach wzbudza raczej obrzydzenie i strach niż jakąkolwiek reakcję seksualną. Arachnefilia, to pociąg seksualny do pająków, które często wywołują uczucie strachu. Dotykanie, głaskanie, chodzenie pająków po ciele, po prostu różne formy obcowania z pająkami. Nie ma określonego gatunku pająków, ale muszą to być raczej większe pająki, aby cokolwiek poczuć i móc w jakikolwiek sposób z nimi obcować i przy okazji pobudzać się seksualnie.

Ludzie mają różne upodobania seksualne, dlatego nawet jak dla kogoś jest to nie do pomyślenia, to są fetysze, gdzie drugi człowiek, a nawet kontakt fizyczny nie są potrzebne, aby czerpać maksymalną radość z szeroko rozumianego seksu.